Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej Republiky


Aktuality

Spolupráca s neziskovou organizáciou LEAF

03. december 2020

Spolupráca s neziskovou organizáciou LEAF

(tlačová správa) Štátny pedagogický ústav a nezisková organizácia LEAF sa rozhodli podpísať Memorandum o spolupráci. Spoločnými silami chcú členom manažmentu škôl pomáhať zvládnuť výzvy, ktoré im prinieslo dištančné vzdelávanie, a to prostredníctvom organizácie pravidelných on-line stretnutí s odborníkmi.

Čítať celý článok

 

01. december 2020

4. ročník súťaže Prítomnosť UNESCO vo vzdelávaní v Slovenskej republike už má svojich víťazov

Štátny pedagogický ústav v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky a SK UNESCO vyhlásil v roku 2020 4. ročník súťaže pre učiteľov všetkých stupňov a typov škôl Prítomnosť UNESCO vo vzdelávaní v Slovenskej republike. Súťaž už má svojich víťazov. Viac sa dočítate v článku.

Čítať celý článok

 
Pozvánka na konferenciu

27. november 2020

Pozvánka na konferenciu

V pondelok 30. novembra sa uskutoční otváracia konferencia preddefinovaného projektu „Inovatívne vzdelávanie učiteľov s cieľom zvýšiť ich interkultúrne kompetencie vo vzdelávacom procese rómskych žiakov.“

Čítať celý článok

 

27. november 2020

Vyhlásenie súťaže - Poznaj Slovenskú reč

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky vyhlásilo ďalší ročník súťaže Poznaj slovenskú reč.

Čítať celý článok

 

27. november 2020

Vyhlásenie súťaže - Pekná Maďarská reč

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky vyhlásilo ďalší ročník súťaže Pekná maďarská reč – Szép Magyar Beszéd.

Čítať celý článok

 

24. november 2020

29. ročník celoslovenskej súťaže Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko

„Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko“ je literárno-výtvarná súťaž určená žiakom základných a stredných škôl v SR aj v zahraničí. Jej základným cieľom je vyvolať systematický záujem žiakov o slovenčinu a prispieť k rozvoju žiackej tvorivosti.

Čítať celý článok

 

24. november 2020

IX. mezinárodná konferencia podpory viacjazyčnosti

Cieľom tohtoročnej konferencie, ktorú organizuje Národní pedagogický institut Českej republiky, je zameraný na rozvoj digitálnych kompetencií v jazykovom vzdelávaní vzhľadom na jarné a súčasné dištančné vzdelávanie v školách. Obsahom programu budú tiež aktuality a novinky vo výuke cudzích jazykov.

Čítať celý článok

 
Ministerstvo spúšťa databázu digitálneho učiva

20. november 2020

Ministerstvo spúšťa databázu digitálneho učiva

Minister školstva Branislav Gröhling počas tlačovej konferencie predstavil tvorbu databázy digitálneho učiva, ktorá má pomôcť učiteľom a žiakom zvládnuť vzdelávanie dištančnou formou.

Čítať celý článok

 

16. november 2020

Súťaž Európsky deň jazykov 2020 v našej škole už má svojich víťazov

Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov, ktorý sa každoročne oslavuje 26. septembra, Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a Štátny pedagogický ústav vyhlásili súťaž Európsky deň jazykov 2020 v našej škole.

Čítať celý článok

 

12. november 2020

Štátny pedagogický ústav vyhlasuje anketu - Top učiteľ/učiteľka cudzieho jazyka

Učitelia zohrávajú dôležitú úlohu v našich životoch – motivujú nás, pomáhajú nám zdolávať prekážky i podporovať talent, ktorý sa v nás skrýva. Každý učiteľ, ktorý nám vstúpi do života, má na nás vplyv. Ukážme svetu pedagógov a pedagogičky, ktorých vplyv nás pozitívne formuje.

Čítať celý článok

 
Žiaci základných škôl sa budú učiť o štátnych tendroch

11. november 2020

Žiaci základných škôl sa budú učiť o štátnych tendroch

Téma verejných financií sa dotýka každého občana, je preto vo verejnom záujme v nej žiakov vzdelávať. Z tohto dôvodu sme uvítali spoluprácu s Úradom pre verejné obstarávanie, ktorý prišiel s aktivitou pre žiakov 2. stupňa ZŠ. Tá približuje problematiku verejného obstarávania.

Čítať celý článok

 

11. november 2020

Televízne vyučovanie pokračuje aj počas druhej vlny pandémie

Opäť sa začína televízne vysielanie pre žiakov 1. stupňa základných škôl pod názvom Školský klub. V jesennom termíne od 11. novembra do 17. decembra bude nadväzovať na vysielanie z jarných mesiacov. Štátny pedagogický ústav na relácii spolupracoval s verejnoprávnou televíziou RTVS a neziskovou organizáciou Indícia.

Čítať celý článok

 
Rozvíjanie nadpredmetovej hodnotovej výchovy na školách

10. november 2020

Rozvíjanie nadpredmetovej hodnotovej výchovy na školách

Štátny pedagogický ústav spolu s Nadáciou Zastavme korupciu pripravujú proces rozvíjania nadpredmetovej hodnotovej výchovy na slovenských základných a stredných školách.

Čítať celý článok

 

04. november 2020

Deň materských škôl (4. november)

Pri príležitosti Dňa materských škôl sa v spolupráci so Slovenským výborom Svetovej organizácie pre predškolskú výchovu prihovára zamestnancom materských škôl riaditeľka Štátneho pedagogického ústavu Miroslava Hapalová.

Čítať celý článok

 

23. október 2020

2. ročník medzinárodného dňa učiteľov francúzskeho jazyka

Radi by sme Vás informovali, že Francúzsky inštitút na Slovensku v spolupráci s Veľvyslanectvom Francúzskej republiky na Slovensku organizujú v rámci 2. ročníka Medzinárodného dňa učiteľov francúzskeho jazyka aktivity pre učiteľov, žiakov a študentov, aby im prejavili v tento deň svoju vďaku za každodenné úsilie v prospech francúzskeho jazyka.

Čítať celý článok