Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej Republiky


20.12.2019

V ŠPÚ sú vystavené obrazy výtvarníka Ruda Hozáka

V Štátnom pedagogickom ústave sa 6.decembra konala vernisáž výstavy Príroda vo farbách. Autorom viac ako tridsiatky vystavených obrazov, z ktorých dva venoval Štátnemu pedagogickému ústavu - najstaršej vedecko-výskumnej inštitúcii v oblasti školstva a pedagogického výskumu, je slovenský výtvarník Rudo Hozák. Prísť si ich pozrieť môžete do konca januára 2020. 

 „Pre tohto autora je typické, že vo svojich dielach uplatňuje súčasné možnosti práce s digitálnou fotografiou, teda hľadá a využíva moderné výdobytky vedecko-technického rozvoja, čo by malo byť príkladom aj pre súčasníkov v oblasti vzdelávania a v školstve ako takom,“ zdôvodnil riaditeľ Ľudovít Hajduk súhlas s vystavovaním diel tohto slovenského autora v priestoroch ŠPÚ.

Slovenský výtvarník Rudo Hozák je známy tým, že využíva vo svojich dielach dlhoročné skúsenosti práce s fotografiou a vnáša do tvorby súčasné možnosti práce s digitálnou fotografiou, pričom sa venuje vytváraniu zaujímavých farebných kompozícií s ozvláštňujúcim nádychom štruktúry a koláže. Ovplyvnený je prostredím, v ktorom sa nachádza a z ktorého prináša tvorivú výpoveď. Jeho tvorba je teda ovplyvnená krajinou, mestom, žánrovými fotografiami, ako aj portrétmi.

Výstava Príroda vo farbách, v priestoroch novej zasadacej sály ŠPÚ na Pluhovej ulici 8 v Bratislave, potrvá do konca januára 2020.